Kilka przydatnych informacji o Spółdzielni Mieszkaniowej "Podgórze" w Krakowie 
 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podgórze” powstała w 1972 roku.

Pierwsze budynki wybudowane zostały na osiedlu Górników przy ul. Nad Potokiem i Bieżanowskiej.

W lach 1990 – 1991 ze Spółdzielni wydzieliły się grupy budynków, które utworzyły Spółdzielnie: „Piaski Nowe”, „Kazimierz”, „Gersona” oraz „Rżąka”.

Obecnie Spółdzielnia „Podgórze” zrzesza ok. 5,5 tysiąca członków zamieszkałych w 92 budynkach na pięciu osiedlach: Górników, Wola Duchacka Wschód, Wola Duchacka Zachód, Dauna, Rżąka.

W zasobach Spółdzielni mieszka ok. 12 tysięcy osób.

Spółdzielnia to zrzeszenie członków, ale zarazem i organizacja gospodarcza. I jako organizacji gospodarczej głównym zadaniem Spółdzielni jest sprawne zarządzanie nieruchomościami, utrzymywanie budynków oraz infrastruktury w dobrym stanie technicznym, systematyczne podwyższanie ich standardu i estetyki.

Jesteśmy Spółdzielnią konsekwentnie inwestującą, co stanowi o naszej sile ekonomicznej, która pozwala na realizację wieloletnich programów remontowych i modernizacyjnych. Zarządzamy również 9 wspólnotami mieszkaniowymi (13 budynków), które powstały na bazie zrealizowanych przez nas inwestycji w latach 2008-2015.

Stale poprawiamy organizację pracy i obsługę mieszkańców oraz wprowadzamy nowoczesne rozwiązania. Opieramy się na doświadczonej i posiadającej odpowiednie kwalifikacje załodze.

Chociaż Spółdzielnie często utożsamiane są z instytucjami mało nowatorskimi, odpornymi na innowacje i nowoczesność.  Spółdzielnia Mieszkaniowa Podgórze jest zaprzeczeniem tego stereotypu.

Jako pierwsi w Krakowie wdrożyliśmy system automatycznego księgowania masowych operacji bankowych – trans collect, w codziennej pracy posługujemy się elektronicznym systemem obiegu dokumentacji, otworzyliśmy się również na elektroniczny system obsługi mieszkańców.

Krokiem ku nowoczesności jest również udział w programie centralnie ciepłej wody użytkowej.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podgórze” to firma wiarygodna, dobrze zarządzana, stabilna finansowo.